Strömställarinsats
Strömställarinsats 16A/250V, Trapp, 2 X-plintar
Type: 1066.21 El-Number: 1815322 Product ID: 2TKA000175G1 GTIN: 6418677328626 Product ID: 2TKA000175G1 J M N L & } K
Technical specification
Electrical quantities
| Märkspänning: | 250 V |
Classification
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP21 |
Packing
| Package: | 10/100 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Kopplingstyp: | Trapp (1-polig) strömställare |
| Manövreringsmetod: | Vippa/knapp |
| Sammansättning: | Grundelement |
| Tryckknappsomkopplare: | No |
| Antal vippor: | 1 |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Typ av fastsättning: | Skruvmontering |
| Med monteringsplåt: | No |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | Yes |
| Anti-bakteriell: | No |
| Ytskydd: | Förzinkad |
| Färg: | Rostfritt stål |
| RAL-nummer (liknande): | 9010 |
| Etikettutrymme/informationsyta: | Nej |
| Belysning: | Nej |
| Märkström: | 16 A |
| Kopplingsström för lysrör: | 16 AX |
| Återkopplingssignalkontakt: | No |
| Anslutningstyp: | Övrigt |
| Tvättmaskinomkopplare: | No |
| Apparatens bredd: | 70 mm |
| Apparatens höjd: | 35 mm |
| Apparatens djup: | 70 mm |
| Inbyggnadsdjup: | 18 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 18 mm |