Strömställare Trapp IP44 IMPRESSIVO Vit
Trapp Komplett strömställare med ram IP44
Type: 1066UW-84 El-Number: 1815909 Product ID: 2TKA000200G1 GTIN: 6438199000022 Product ID: 2TKA000200G1 J M N & } K
Produkten inkluderar strömställarinsats, vippa, ram, skruvfastsättningsram för vippa samt tätningsdamask. Skruvlösa anslutningar för max 2 EK/FK ledningar per anslutnng. För infällt montage på grova ytor ger kapslingsklass IP44.
Technical specification
Electrical quantities
| Märkspänning: | 250 V |
Classification
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP21 |
Packing
| Package: | 1/10/100/1200 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Kopplingstyp: | Kronströmställare |
| Manövreringsmetod: | Vippa/knapp |
| Sammansättning: | Baselement med hel täckplatta |
| Tryckknappsomkopplare: | No |
| Antal vippor: | 1 |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Typ av fastsättning: | Montering med klo och skruv |
| Med monteringsplåt: | No |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | Yes |
| Anti-bakteriell: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Matt |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9010 |
| Etikettutrymme/informationsyta: | Nej |
| Belysning: | Nej |
| Märkström: | 16 A |
| Kopplingsström för lysrör: | 16 AX |
| Återkopplingssignalkontakt: | No |
| Anslutningstyp: | Övrigt |
| Tvättmaskinomkopplare: | No |
| Apparatens bredd: | 85 mm |
| Apparatens höjd: | 35 mm |
| Apparatens djup: | 85 mm |
| Inbyggnadsdjup: | 18 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 18 mm |