Impressivo apparater för infällt montage kan installeras utanpåliggande med dessa ROT-ramar. Dessa är tillräckligt djupa för elektroniska produkter, till exempel dimmer/ USB ladd-station. Materialet är en hållbar plast av hög kvalitet. Rengöring med ett milt, standardtvättmedel. Var försiktig när du rengör med ett kraftfullt lösningsmedel.
Technical specification
Packing
| Package: | 1/10/100/1200 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Lämplig för kopplingsmoduler i hushållsmiljöer: | No |
| Antal enheter: | 1 |
| Monteringsriktning: | Horisontell och vertikal |
| Form: | Rektangulär |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Lackerad |
| Typ av yta: | Matt |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9016 |
| Transparent: | No |
| Skyddsram ingår: | No |
| Med kanalinföring: | No |
| Med kabelingång: | No |
| Med förskruvningsinföring: | No |
| Stöttålig: | No |
| Kapslingsklass (IP): | IP20 |
| Bredd: | 80 mm |
| Höjd: | 54 mm |
| Djup: | 80 mm |