Förhöjningsramar Impressivo för t.ex 2-vägs uttagsinsats (302EUC-NN). 1-vägs centrumplattor kan användas i kombination med reduceringsbricka (typ 2519-xx). Montage kan ske både lodrätt och vågrätt, används tillsammans med apparatdosa 26 mm (typ 2456.26). Antalet apparatdosor är lika med antalet fack på förhöjningsramen.
Technical specification
Packing
| Package: | 1/25 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Sammansättning: | Ram för utanpåliggande montage |
| Lämplig för kopplingsmoduler i hushållsmiljöer: | No |
| Antal enheter: | 2 |
| Monteringsriktning: | Horisontell och vertikal |
| Form: | Rektangulär |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Lackerad |
| Typ av yta: | Matt |
| Färg: | Vit |
| Transparent: | No |
| Skyddsram ingår: | No |
| Med kanalinföring: | No |
| Med kabelingång: | No |
| Med förskruvningsinföring: | No |
| Stöttålig: | No |
| Kapslingsklass (IP): | IP21 |
| Bredd: | 40 mm |
| Höjd: | 100 mm |
| Djup: | 156 mm |