Technical specification
Electrical quantities
| Märkspänning: | 10 V |
Classification
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP20 |
Packing
| Package: | 1 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Sammansättning: | Baselement med komplett hus |
| Modell/Utförande: | 2-polig strömställare |
| Antal poler: | 2 |
| Manövreringsmetod: | Vippa |
| Mekaniskt styrbar: | No |
| Elektroniskt styrbar: | No |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Material: | Övrigt |
| Materialkvalitet: | Övrigt |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Typ av fastsättning: | Montering med skruv |
| Anslutningstyp: | Skruvklämma |
| Färg: | Vit |
| Transparent: | No |
| Textfält/Plats för märkning: | No |
| Märkström: | 250 A |
| Antal knappar: | 2 |
| Inbyggnadsdjup: | 40 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 40 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | No |
| Kompatibel med Google Assistant: | No |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | No |
| Med stöd för IFTTT: | No |