Jordfelsbrytare F202 A-25/0,03 märkström 25A 2-pol märkjordfelsström 30mA läckströmstyp A
Technical specification
Packing
| Package: | 1/6 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Antal poler: | 2 |
| Märkström: | 25 A |
| Nominell impulsskyddspänning Uimp: | 4 kV |
| Förlusteffekt: | 2 W |
| Monteringsmetod: | DIN-skena |
| Läckströmstyp: | A |
| Selektivt skydd: | No |
| Korttidsfördröjd utlösning: | No |
| Med förreglingsfunktion: | Yes |
| Frekvens: | 50/60 Hz |
| Tillsatsanordningar möjliga: | Yes |
| Kapslingsklass (IP): | IP20 |
| Bredd i antal modulmellanrum: | 2 |
| Inbyggnadsdjup: | 69 mm |
| Omgivningstemperatur under drift: | -25...55 °C |
| Föroreningsgrad: | 2 |
| Anslutningsbar ledararea mångtrådig: | 0...25 mm² |
| Anslutningsbar ledararea entrådigt: | 25 mm² |
| RAL-nummer (liknande): | 7035 |
| Explosionssäker: | No |