3-polig kontaktor för 30A motor Typ AF30-30-00-13, spolspänning 100-250 VAC/DC, ingen inbyggd hjälpkontakt,
Technical specification
Packing
| Package: | 1/1 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Märkspänning matning vid AC 50 Hz: | 100...250 V |
| Märkspänning matning vid AC 60 Hz: | 100...250 V |
| Märkspänning matning vid DC: | 100...250 V |
| Spänningstyp för manöver: | AC/DC |
| Antal slutande huvudkontakter: | 3 |
| Huvudströmkretsens anslutningssätt: | Skruvanslutning |
| Driftspänning vid AC 50 Hz: | 690 V |
| Driftspänning vid AC 60 Hz: | 690 V |
| Nominell ström le vid AC-1, 400 V: | 50 A |
| Nominell ström Ie vid AC-3, 400 V: | 32 A |
| Nominell effekt vid AC-3, 400 V: | 15 kW |
| Normutförande: | No |
| Bredd: | 45 mm |
| Höjd: | 86 mm |
| Djup: | 86 mm |