Infälld jordfelsbrytare SAGA för apparatdosa. Nominell spänning: 230 Vac (50/60 Hz). Nominell ström: 16A. Nominell felström: 30mA. Omgivningstemperatur: -25°C till +40°C. Skyddsklass: IP20-uttaget är försett med svart knapp för till- och frånslag och gul knapp för test. Centrumplatta SAGA medföljer.
Technical specification
Packing
| Package: | 1/1 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Antal poler: | 2 |
| Märkström: | 16 A |
| Nominell felström: | 0.03 A |
| Monteringsmetod: | Övrigt |
| Läckströmstyp: | Övrigt |
| Frekvens: | Övrigt |
| Kapslingsklass (IP): | IP21 |
| Bredd i antal modulmellanrum: | 4 |
| Inbyggnadsdjup: | 56 mm |
| Anslutningsbar ledararea mångtrådig: | 1.5...2.5 mm² |
| Anslutningsbar ledararea entrådigt: | 1.5...2.5 mm² |
| RAL-nummer (liknande): | 9003 |