Komfortbrytare SAGA flexsensor semikomplett, för infällt montage. Ytan är blank och lätt att hålla ren. Rengöring med ett vanligt, milt hushållsrengöringsmedel.
Technical specification
Packing
| Package: | 1/1 |
| Unit: | PCS |
ETIM Data
| Modell/Utförande: | Rörelsegivare |
| Sensortyp: | Övrigt |
| Optimal montagehöjd: | 1.1 m |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Anslutningstyp: | Skruvklämma |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Anti-bakteriell: | No |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9003 |
| Kapslingsklass (IP): | IP20 |
| Spänningstyp: | AC |
| Frekvensområde: | 50 Hz |
| Märkspänning: | 230 V |
| Min inkopplingstid: | 60 s |
| Max. inkopplingstid: | 10 min |
| Detekteringsvinkel horisontell från/till: | 170 ° |
| Svarsvärde luminositet: | 5...500 lx |
| Bredd: | 71 mm |
| Höjd: | 71 mm |
| Djup: | 63.77 mm |
| Inbyggnadsdjup: | 25 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 25 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | No |
| Kompatibel med Google Assistant: | No |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | No |
| Med stöd för IFTTT: | No |