Utanpåliggande monteringsdosa SAGA för en 1-vägsprodukt. Denna box är lämplig för enheter med maximalt installationsdjup på 30 mm. Biocirkulär plast används i botten och centrumplattan.
Technical specification
ETIM Data
| Lämplig för kopplingsmoduler i hushållsmiljöer: | No |
| Antal enheter: | 1 |
| Monteringsriktning: | Horisontell och vertikal |
| Form: | Rektangulär |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9003 |
| Transparent: | No |
| Skyddsram ingår: | No |
| Med kanalinföring: | No |
| Med kabelingång: | No |
| Med förskruvningsinföring: | No |
| Stöttålig: | No |
| Kapslingsklass (IP): | IP21 |
| Bredd: | 79 mm |
| Höjd: | 445 mm |
| Djup: | 141 mm |