Utanpåliggande monteringsdosa SAGA för en 2-fack med 85 mm bredd. Denna låda är låg, med en total höjd på 43 mm. Den är lämplig för enheter med maximalt installationsdjup på 26 mm. Enheten består av bottenplatta och överdel. Biocirkulär plast används i botten- och centrumplattan.
Technical specification
ETIM Data
| Sammansättning: | Ram för utanpåliggande montage |
| Lämplig för kopplingsmoduler i hushållsmiljöer: | No |
| Antal enheter: | 2 |
| Monteringsriktning: | Horisontell och vertikal |
| Form: | Rektangulär |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9003 |
| Transparent: | No |
| Skyddsram ingår: | No |
| Med kanalinföring: | No |
| Med kabelingång: | No |
| Med förskruvningsinföring: | No |
| Stöttålig: | No |
| Kapslingsklass (IP): | IP21 |
| Bredd: | 85 mm |
| Höjd: | 43 mm |
| Djup: | 156 mm |