Utanpåliggande monteringsdosa SAGA 2-fack, 100 mm bred. Denna dosa är hög, med en total höjd på 48 mm. Den är lämplig för enheter med maximalt installationsdjup på 31 mm. Enheten består av bottenplatta och överdel. Biocirkulär plast används i botten- och centrumplattan.
Technical specification
ETIM Data
| Sammansättning: | Ram för utanpåliggande montage |
| Lämplig för kopplingsmoduler i hushållsmiljöer: | No |
| Antal enheter: | 2 |
| Monteringsriktning: | Horisontell och vertikal |
| Form: | Rektangulär |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9003 |
| Transparent: | No |
| Skyddsram ingår: | No |
| Med kanalinföring: | No |
| Med kabelingång: | No |
| Med förskruvningsinföring: | No |
| Stöttålig: | No |
| Kapslingsklass (IP): | IP21 |
| Bredd: | 102 mm |
| Höjd: | 48 mm |
| Djup: | 156 mm |