Utanpåliggande monteringsdosa SAGA 3-fack, 85 mm bred. Denna dosa är hög, med en total höjd på 53 mm. Den är lämplig för enheter med maximalt installationsdjup på 36 mm. Enheten består av bottenplatta och överdel. Biocirkulär plast används i botten- och centrumplattan.
Technical specification
ETIM Data
| Sammansättning: | Ram för utanpåliggande montage |
| Lämplig för kopplingsmoduler i hushållsmiljöer: | No |
| Antal enheter: | 3 |
| Monteringsriktning: | Horisontell och vertikal |
| Form: | Rektangulär |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9003 |
| Transparent: | No |
| Skyddsram ingår: | No |
| Med kanalinföring: | No |
| Med kabelingång: | No |
| Med förskruvningsinföring: | No |
| Stöttålig: | No |
| Kapslingsklass (IP): | IP21 |
| Bredd: | 85 mm |
| Höjd: | 53 mm |
| Djup: | 227 mm |