Timerset SAGA för hörn, innehåller timer, 1-vägs eluttag och installationshörnbox. Fasta tidsalternativ: 15 minuter, 30 minuter, 1 timme, 2 timmar, 4 timmar och 8 timmar. Utbytbara etiketter med tidsalternativ för att markera centrumplattan med vald tid. Biocirkulär plast används i bottenplattan.
Technical specification
Electrical quantities
| Märkspänning: | 230 V |
Classification
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP21 |
ETIM Data
| Sammansättning: | Baselement med centrumplatta |
| Antal moduler (modulsystem): | 1 |
| Antal slutande kontakter: | 1 |
| Modell/Utförande: | Elektronisk |
| Monteringsmetod: | Övrigt |
| Typ av fastsättning: | Montering med skruv |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9003 |
| Transparent: | No |
| Kortaste omkopplingsintervall: | 15 min |
| Astro-program: | No |
| Omformare ingång: | No |
| Märkström: | 10 A |
| Med ljusstyrkesensoranslutning: | No |
| Max. effekt: | 2300 W |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | No |
| Kompatibel med Google Assistant: | No |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | No |
| Med stöd för IFTTT: | No |
| Inbyggnadsdjup: | 35 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 35 mm |
| Apparatens bredd: | 156 mm |
| Apparatens höjd: | 74 mm |
| Apparatens djup: | 85 mm |