Strömbrytarinsats Kron 10 A
Technical specification
Electrical quantities
| Märkspänning: | 250 V |
Classification
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP20 |
ETIM Data
| Kopplingstyp: | Kronströmställare |
| Manövreringsmetod: | Vippa/knapp |
| Sammansättning: | Grundelement |
| Tryckknappsomkopplare: | No |
| Antal vippor: | 2 |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Typ av fastsättning: | Montering med klo och skruv |
| Med monteringsplåt: | Yes |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Duroplast |
| Halogenfri: | Yes |
| Anti-bakteriell: | No |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Matt |
| Belysning: | Tillval |
| Märkström: | 10 A |
| Återkopplingssignalkontakt: | No |
| Värmebrytare: | No |
| Tvättmaskinomkopplare: | No |
| Apparatens bredd: | 71 mm |
| Apparatens höjd: | 71 mm |
| Apparatens djup: | 40 mm |
| Inbyggnadsdjup: | 25 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 25 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | No |
| Kompatibel med Google Assistant: | No |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | No |
| Med stöd för IFTTT: | No |