Tryckknapp Trapp Garant
Type: 3558N-C80850 El-Number: 1816201 Product ID: 2CHN588085C4302 GTIN: 8592624446361 Product ID: 2CHN588085C4302
Återfjädrande tryckknapp i aluminium, 3st knockout för möjlighet till vidarematning av kablage.
Technical specification
Electrical quantities
| Märkspänning: | 250 V |
Classification
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP55 |
ETIM Data
| Sammansättning: | Baselement med komplett hus |
| Modell/Utförande: | Enkel tryckknapp |
| Manövreringsmetod: | Vrid-/Tryckknapp |
| Antal slutande kontakter: | 1 |
| Kontaktlös typ: | No |
| Antal vippor: | 1 |
| Antal poler: | 1 |
| Märkström: | 10 A |
| Med belysning: | No |
| Med ljuskälla: | No |
| Med signallampa: | No |
| Återkopplingssignalkontakt: | No |
| Anslutningstyp: | Skruvklämma |
| Monteringsmetod: | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning: | Skruvmontering |
| Material: | Metall |
| Materialkvalitet: | Aluminium |
| Halogenfri: | Yes |
| Anti-bakteriell: | No |
| Ytskydd: | Metallisk |
| Typ av yta: | Blank |
| Färg: | Grå |
| RAL-nummer (liknande): | 7005 |
| Transparent: | No |
| Textfält/Plats för märkning: | No |
| Apparatens bredd: | 56 mm |
| Apparatens höjd: | 85 mm |
| Apparatens djup: | 85 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | No |
| Kompatibel med Google Assistant: | No |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | No |
| Med stöd för IFTTT: | No |