DCL jordat (L, N, Jord) lamputtag för montering i takdosa.
Kroken kan belastas upp till 15kg.
Snabbanslutning som garanterar snabb och säker installation, max 2,5 mm² kabel.
Märkdata är 250V / 6A.
Kroken kan belastas upp till 15kg.
Snabbanslutning som garanterar snabb och säker installation, max 2,5 mm² kabel.
Märkdata är 250V / 6A.
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Märkström: | 6 A |
| Märkspänning: | 250 V |
Luokitus
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 4/40 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| Modell/Utförande: | DCL |
| Med signallampa: | Ei |
| Sammanlagt antal kontaktuttag brytarsektionerat: | 1 |
| Antal faser: | 1 |
| Prägling/Indikering: | Ingen |
| Med gångjärnslock: | Ei |
| Petskyddad: | Ei |
| Textfält/Plats för märkning: | Ei |
| Färg: | Svart |
| RAL-nummer (liknande): | 9005 |
| Metallicfärg: | Ei |
| Transparent: | Ei |
| Låsbar: | Ei |
| Utskjutningsmekanism: | Ei |
| Isolerad montering: | Ei |
| Med funktionsbelysning: | Ei |
| Med orienteringsbelysning: | Ei |
| Överspänningsskydd: | Ei |
| Felströmsskydd: | Ei |
| Med finsäkring: | Ei |
| Särskild strömförsörjning: | Ingen särskild strömförsörjning |
| Monteringsmetod: | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning: | Montering med skruv |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | Kyllä |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Matt |
| Anti-bakteriell: | Ei |
| Med genomgångsfunktion: | Ei |
| Med brytare: | Ei |
| Roterad centralinsats: | Ei |
| Frekvensområde: | 50...60 Hz |
| Slagtålighet (IK): | IK00 |
| Apparatens bredd: | 115 mm |
| Apparatens höjd: | 70 mm |
| Apparatens djup: | 115 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 31 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | Ei |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | Ei |
| Kompatibel med Google Assistant: | Ei |
| Med stöd för IFTTT: | Ei |
| Med WLAN-Repeater: | Ei |