Kontrollera mindre lägenheter, rum och hotell. 4 ingångar, 4 utgångar
Tekniset tiedot
Pakkaus
| Paketti: | 1 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| Bussystem EIB/KNX: | Kyllä |
| Bussystem KNX-radio: | Ei |
| Bussystem radiofrekvens: | Ei |
| Bussystem LON: | Ei |
| Bussystem Powernet: | Ei |
| Bussystem övriga: | Ingen |
| Fjärrstyrning möjlig: | Kyllä |
| Ethernet: | Ei |
| Monteringsmetod: | DRA (DIN-rail adapter) |
| Bredd i antal modulmellanrum: | 4 |
| Bussanslutning ingår: | Kyllä |
| LED-styrning: | Ei |
| Med LED-indikering: | Kyllä |
| Manuell styrning/handaktivering: | Ei |
| Max. omkopplingsström: | 6 A |
| Max. omkopplingseffekt: | 1200 VA |
| Inspänning: | 35 V |
| För kapacitiv last: | Ei |
| Antal kanaler UT: | 4 |
| Max. antal omkopplarkontakter: | 4 |
| Med omkopplarfunktion: | Kyllä |
| Märkström: | 6 A |
| Genererar signalspänning: | Ei |
| Olika faser kan anslutas: | Kyllä |
| Strömtyp: | AC |
| Kapslingsklass (IP): | IP20 |