AU81.2
Tyyppi: AU81.2 Snro: 1420956 Tuotekoodi: 2TKA00003223 GTIN: 6438199004846 Tuotekoodi: 2TKA00003223
Dosan är avsedd för installation av lågbyggda uttag (till exempel 302EUJT) med flexibelt rör, Det finns sex knockouts för 16 mm rör och två för 20 mm rör, I botten finns två knockouts för de nedre inloppen, Apparatdosan inkluderar ett regelfäste och en röd halvcirkel som möjliggör installation på skivor med en tjocklek på 12-26 mm, Tillverkad av halogenfritt material (IEC/61249-2-21) och uppfyller kraven för glödtrådstest enligt standarden IEC/EN60670: 2005 (850 °C),
Tekniset tiedot
ETIM Data
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Form: | Rektangulär |
| Konstruktionstyp: | Övrigt |
| Modell/Utförande: | En och en halv |
| Utrustad med roterande ring: | Ei |
| Kopplingsbar: | Kyllä |
| Utrustad med: | Monteringsplatta |
| Längd: | 96 mm |
| Bredd: | 122 mm |
| Djup: | 96 mm |
| Invändigt djup: | 54 mm |
| För antal apparatinsatser: | 1 |
| Apparatens fastsättning: | Skruvning |
| Med skruvar: | Kyllä |
| Kapslingsgenommatning via utbrytningsöppning: | Kyllä |
| Kapslingsgenomföring via förseglingsmembran, tillval: | Ei |
| Kapslingsgenomföring via munstycke, tillval: | Ei |
| Kapslingsgenomföring via stegmembran, tillval: | Ei |
| För rördiameter: | 16 mm |
| Rörlåsning: | Kyllä |
| Rörlås, tillval: | Ei |
| Inlopp bakifrån: | Kyllä |
| Antal ingångar: | 8 |
| Material: | Plast |
| Halogenfri: | Kyllä |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Färg: | Vit |
| Kapslingsklass (IP): | IP3X |
| Transparent lock/kåpa: | Ei |
| Fastsättning lock/kåpa: | Fastsnäppt |
| Plomberbar: | Ei |
| Med avskärmning: | Ei |
| Vindtät: | Ei |
| Lägesfixerad klämma: | Ei |
| Belysning krokmontering: | Ei |
| Specialtillämpning: | Ingen |