2-vägs uttagsinsats infälld. Röd
Tyyppi: 302EUC-02 Snro: 1815995 Tuotekoodi: 2TKA00002962 GTIN: 6438199004686 Tuotekoodi: 2TKA00002962
Uttaget är extra säkert då den har petskydd (barnskydd) och jordning integrerat i insatsen. Den unika lösningen gör uttaget säkert även utan skydds-kåpa, som är extra bra i publika miljöer som skolor, samlingslokaler och sporthallar, där det finns stor risk för att uttagens skyddskåpor kan skadas. Lösningen är även bra vid hemmamiljöer, som vid renovering och tapetsering. Materialet i kåpan är färgbeständig. Varje fas har fyra vinklade anslutningar som underlättar inkoppling.
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Märkström: | 16 A |
| Märkspänning: | 250 V |
Luokitus
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP21 |
ETIM Data
| Antal aktiva stift (runda): | 2 |
| Med signallampa: | Ei |
| Sammanlagt antal kontaktuttag brytarsektionerat: | 1 |
| Antal faser: | 1 |
| Prägling/Indikering: | Ingen |
| Anslutningstyp: | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Med gångjärnslock: | Ei |
| Petskyddad: | Kyllä |
| Textfält/Plats för märkning: | Ei |
| Färg: | Röd |
| RAL-nummer (liknande): | 3011 |
| Metallicfärg: | Ei |
| Transparent: | Ei |
| Låsbar: | Ei |
| Utskjutningsmekanism: | Ei |
| Isolerad montering: | Ei |
| Med funktionsbelysning: | Ei |
| Med orienteringsbelysning: | Ei |
| Överspänningsskydd: | Ei |
| Felströmsskydd: | Ei |
| Med finsäkring: | Ei |
| Särskild strömförsörjning: | Ingen särskild strömförsörjning |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Typ av fastsättning: | Montering med klo och skruv |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | Kyllä |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Anti-bakteriell: | Ei |
| Med genomgångsfunktion: | Ei |
| Med brytare: | Ei |
| Roterad centralinsats: | Ei |
| Frekvensområde: | 50 Hz |
| Apparatens bredd: | 71 mm |
| Apparatens höjd: | 48 mm |
| Apparatens djup: | 92 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 17 mm |