Strömbrytarinsats Dubbeltrapp 10A
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Märkspänning: | 250 V |
Luokitus
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP20 |
ETIM Data
| Kopplingstyp: | Dubbeltrapp strömställare |
| Manövreringsmetod: | Vippa/knapp |
| Sammansättning: | Grundelement |
| Tryckknappsomkopplare: | Ei |
| Antal vippor: | 2 |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Typ av fastsättning: | Montering med klo och skruv |
| Med monteringsplåt: | Kyllä |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Duroplast |
| Halogenfri: | Kyllä |
| Anti-bakteriell: | Ei |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Matt |
| Belysning: | Nej |
| Märkström: | 16 A |
| Återkopplingssignalkontakt: | Ei |
| Värmebrytare: | Ei |
| Tvättmaskinomkopplare: | Ei |
| Apparatens bredd: | 71 mm |
| Apparatens höjd: | 71 mm |
| Apparatens djup: | 40 mm |
| Inbyggnadsdjup: | 25 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 25 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | Ei |
| Kompatibel med Google Assistant: | Ei |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | Ei |
| Med stöd för IFTTT: | Ei |