Lamputtag
Lamputtag DCL jordat lamputtag, takuttag, infällt ROT svart
Tyyppi: AKK17M Snro: 1816105 Tuotekoodi: 2TKA00006128 GTIN: 6438199034171 Tuotekoodi: 2TKA00006128
DCL jordat (L, N, Jord) lamputtag för montering i gammal takdosa med centrumkrok.
Snabbanslutning som garanterar snabb och säker installation, max 2,5 mm² kabel.
Märkdata är 250V / 6A.
Snabbanslutning som garanterar snabb och säker installation, max 2,5 mm² kabel.
Märkdata är 250V / 6A.
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Märkström: | 9 A |
| Märkspänning: | 250 V |
Luokitus
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP23 |
ETIM Data
| Modell/Utförande: | DCL |
| Med signallampa: | Ei |
| Antal moduler (modulsystem): | 1 |
| Sammanlagt antal kontaktuttag brytarsektionerat: | 1 |
| Antal faser: | 1 |
| Prägling/Indikering: | Ingen |
| Anslutningstyp: | Övrigt |
| Petskyddad: | Ei |
| Textfält/Plats för märkning: | Ei |
| Färg: | Svart |
| RAL-nummer (liknande): | 9011 |
| Metallicfärg: | Ei |
| Låsbar: | Ei |
| Utskjutningsmekanism: | Ei |
| Med funktionsbelysning: | Ei |
| Med orienteringsbelysning: | Ei |
| Med finsäkring: | Ei |
| Särskild strömförsörjning: | Ingen särskild strömförsörjning |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Typ av fastsättning: | Montering med skruv |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | Ei |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Matt |
| Anti-bakteriell: | Ei |
| Med genomgångsfunktion: | Ei |
| Med brytare: | Ei |
| Roterad centralinsats: | Ei |
| Frekvensområde: | 50...60 Hz |
| Apparatens bredd: | 115 mm |
| Apparatens höjd: | 39 mm |
| Apparatens djup: | 115 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 35 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | Ei |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | Ei |
| Kompatibel med Google Assistant: | Ei |
| Med stöd för IFTTT: | Ei |