Strömbrytare Trapp Garant
Tyyppi: 3558N-C05850 Snro: 1816199 Tuotekoodi: 2CHN580585C4302 GTIN: 8592624446545 Tuotekoodi: 2CHN580585C4302
Strömbrytare i aluminium, 3st knockout för möjlighet till vidarematning av kablage.
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Märkspänning: | 250 V |
Luokitus
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP55 |
ETIM Data
| Sammansättning: | Baselement med komplett hus |
| Modell/Utförande: | Serietryckknapp |
| Manövreringsmetod: | Vrid-/Tryckknapp |
| Antal slutande kontakter: | 2 |
| Kontaktlös typ: | Ei |
| Antal vippor: | 2 |
| Antal poler: | 1 |
| Märkström: | 10 A |
| Med belysning: | Ei |
| Med ljuskälla: | Ei |
| Med signallampa: | Ei |
| Återkopplingssignalkontakt: | Ei |
| Anslutningstyp: | Skruvklämma |
| Monteringsmetod: | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning: | Skruvmontering |
| Material: | Metall |
| Materialkvalitet: | Aluminium |
| Halogenfri: | Kyllä |
| Anti-bakteriell: | Ei |
| Ytskydd: | Metallisk |
| Typ av yta: | Blank |
| Färg: | Grå |
| RAL-nummer (liknande): | 7005 |
| Transparent: | Ei |
| Textfält/Plats för märkning: | Ei |
| Apparatens bredd: | 56 mm |
| Apparatens höjd: | 85 mm |
| Apparatens djup: | 85 mm |
| Kompatibel med Apple HomeKit: | Ei |
| Kompatibel med Google Assistant: | Ei |
| Kompatibel med Amazon Alexa: | Ei |
| Med stöd för IFTTT: | Ei |