För utrymmen som kontor, klassrum. Är slav till närvarodetektoer med DALI styrning. Täcker diameter 10m (3m montagehöjd). Vit
Technical specification
Packing
| Package: | 1 |
ETIM Data
| Bussystem EIB/KNX: | No |
| Bussystem KNX-radio: | No |
| Bussystem radiofrekvens: | No |
| Bussystem LON: | No |
| Bussystem Powernet: | No |
| Bussystem övriga: | Övrigt |
| Modell/Utförande: | Närvarodetektor |
| Monteringsmetod: | Övrigt |
| Lämplig för takmontering: | Yes |
| Lämplig för väggmontering: | No |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Matt |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9016 |
| Transparent: | No |
| Bussanslutning ingår: | No |
| Omformare ingång: | No |
| Underkrypningsskydd: | Yes |
| Djurzon: | No |
| Trapphusövervakning: | Yes |
| Inställbart ljusvärde: | No |
| Teach-funktion för svarsvärdesluminositet: | No |
| Optimal montagehöjd: | 2 m |
| Max. räckvidd i sidled: | 6 m |
| Max. räckvidd framåt: | 6 m |
| Detekteringsvinkel horisontell från/till: | 90...360 ° |
| Min inkopplingstid: | 60 s |
| Max. inkopplingstid: | 30 min |
| Bredd: | 94 mm |
| Höjd: | 94 mm |
| Djup: | 72 mm |
| Inbyggnadsdjup: | 49 mm |
| Inbyggnadslängd: | 49 mm |
| Inbyggnadsdiameter: | 68 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 49 mm |