Strömställare
Strömställare, Impressivo, 3x1-polig, vit
Typ: 10631UC-84 E-nr: 1816548 Produkt ID: 2TKA00000410 GTIN: 6438199001210 Produkt ID: 2TKA00000410 J M N L & } K
Teknisk specifikation
Elektriska värden
| Märkspänning: | 250 V |
Klassificering
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP21 |
Packning
| Förpackning: | 1/10/100/1800 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| Kopplingstyp: | 3x1-polig strömställare |
| Manövreringsmetod: | Vippa/knapp |
| Sammansättning: | Baselement med centrumplatta |
| Tryckknappsomkopplare: | Nej |
| Antal vippor: | 3 |
| Monteringsmetod: | Infällt montage |
| Typ av fastsättning: | Skruvmontering |
| Med monteringsplåt: | Nej |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | Ja |
| Anti-bakteriell: | Nej |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Färg: | Vit |
| RAL-nummer (liknande): | 9016 |
| Etikettutrymme/informationsyta: | Nej |
| Belysning: | Nej |
| Märkström: | 16 A |
| Kopplingsström för lysrör: | 16 AX |
| Återkopplingssignalkontakt: | Nej |
| Anslutningstyp: | Övrigt |
| Tvättmaskinomkopplare: | Nej |
| Apparatens bredd: | 71 mm |
| Apparatens höjd: | 35 mm |
| Apparatens djup: | 71 mm |
| Inbyggnadsdjup: | 17 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa: | 17 mm |