2-vägs Vägguttag utvändig. Brunt
Typ: 402EA-01 E-nr: 1816202 Produkt ID: 2TKA00001029 GTIN: 6438199002774 Produkt ID: 2TKA00001029
2-vägs vägguttag Jussi med snabbanslutning. Inga X plintar, 16A/250V IP21.
Teknisk specifikation
Elektriska värden
| Märkström: | 16 A |
| Märkspänning: | 250 V |
Klassificering
| Lämplig för skyddsklass (IP): | IP21 |
ETIM Data
| Antal aktiva stift (runda): | 2 |
| Med signallampa: | Nej |
| Sammanlagt antal kontaktuttag brytarsektionerat: | 1 |
| Antal faser: | 1 |
| Prägling/Indikering: | Ingen |
| Anslutningstyp: | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Med gångjärnslock: | Nej |
| Petskyddad: | Ja |
| Textfält/Plats för märkning: | Nej |
| Färg: | Brun |
| RAL-nummer (liknande): | 8028 |
| Metallicfärg: | Nej |
| Transparent: | Nej |
| Låsbar: | Nej |
| Utskjutningsmekanism: | Nej |
| Isolerad montering: | Nej |
| Med funktionsbelysning: | Nej |
| Med orienteringsbelysning: | Nej |
| Överspänningsskydd: | Nej |
| Felströmsskydd: | Nej |
| Med finsäkring: | Nej |
| Särskild strömförsörjning: | Ingen särskild strömförsörjning |
| Monteringsmetod: | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning: | Montering med skruv |
| Material: | Plast |
| Materialkvalitet: | Termoplast |
| Halogenfri: | Ja |
| Ytskydd: | Obehandlad |
| Typ av yta: | Blank |
| Anti-bakteriell: | Nej |
| Med genomgångsfunktion: | Nej |
| Med brytare: | Nej |
| Roterad centralinsats: | Nej |
| Frekvensområde: | 50 Hz |
| Apparatens bredd: | 63 mm |
| Apparatens höjd: | 42 mm |
| Apparatens djup: | 98 mm |