Kontrollera olika funktioner i hela rum vanligtvis i hotell och små lägenheter. 8 kanaler.
Teknisk specifikation
Packning
| Förpackning: | 1 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| Bussystem EIB/KNX: | Ja |
| Bussystem KNX-radio: | Nej |
| Bussystem radiofrekvens: | Nej |
| Bussystem LON: | Nej |
| Bussystem Powernet: | Nej |
| Bussystem övriga: | Ingen |
| Fjärrstyrning möjlig: | Nej |
| Ethernet: | Nej |
| Monteringsmetod: | DRA (DIN-rail adapter) |
| Bredd i antal modulmellanrum: | 8 |
| Bussanslutning ingår: | Ja |
| LED-styrning: | Nej |
| Med LED-indikering: | Nej |
| Manuell styrning/handaktivering: | Nej |
| Antal kanaler IN: | 8 |
| Antal ingångar: | 8 |
| Max. omkopplingsström: | 6 A |
| Inspänning: | 35 V |
| För kapacitiv last: | Ja |
| Med omkopplarfunktion: | Nej |
| Märkström: | 6 A |
| Genererar signalspänning: | Ja |
| Olika faser kan anslutas: | Ja |
| Kapslingsklass (IP): | IP20 |